• Tilmeldte hingste til kåring den 7. og 8. februar 2015

Tilmeldte hingste til kåring den 7. og 8. februar 2015

3 års hingste

  1. Ededstern 100%
    Edelstein-Veneziano-Erba-Geronimo-
  2. Torkild Anholm 100%
    Thor-Buster Kærgård-Fux-Max Agerbo-Jarl
  3. Albert Højbogård 94%
    Elton Son-Compact-Aleksander-Obmand-Faibar
  4. Dominique Søndervang 50%
    Atletico Af Egense-Tiberias-Urprinz-Kim Damsgård-Kalpak XX
  5. Florentino Af Hvarre 31%
    Federico XX-Urprinz-Aleksander-Oberst-Grunbjerg
  6. Amin Fjellerup 63%
    Atletico Af Egense-Night Effekt-Gorm Damsgård Sokrates-Cæsar

4 års hingste

  1. Mosevangs Vilero 88%
    Virano-Morzart-Åge XX-Max Agerbo-Sander Af Hvarre
  2. Fabian Af Toftlundgaard 94%
    Union's Big Ben-Hubertus Alstrup-Varus-Carel-Folkmar
  3. Jorundal's Baresso 88%
    Eminenz-Morzart-Markant-Diplomat-Max Agerbo
  4. Lexington 100%
    Lexter-Epos-Canton-Fangold-
  5. Mylord 88%
    Miller-Erba-Eltanus-Cantus XX-Firt
  6. Excel Kærgård 100%
    Elixier-Ultimo Af Hvarre-Thor-Ekspert-Obmand

5 års hingste

  1. Lavet Af Støvlebæk OLH. 842. 87,5%
    La'mour Af Støvlebæk-Cæsar-Chronando-Pirana-Chew Magna XX
  2. Frisco Spudalshøj OLH.843. 50%
    Federico XX-Union Jack-Diplomat-Jarl-Aleksander
  3. Dragonen's Faruq OLH. 844. 50%
    Findus B.-Racing Ace XX-Aleksander-Dux-Ekspert

Opvisning hingste

  1. Gaugain Af Bækkeskov OLH. 836. 50%
    Rytter: Iben Dreyer
  2. Valesco OLH. 821. 100%
    Kusk: Jens Høgh
  3. Frisco Spurdalshøj OLH. 843. 50%
    Rytter:
  4. Lexington OLH. 846. 100%
    Rytter: Michelle Lyngholm
  5. Dragonen's Faruq OLH. 844. 50%
    Rytter: Maria Nørheden Johansen

Dommerhold renavlet

  • Formand Peter Lund
  • Henrik Rolin
  • Lene Grimbühler
  • Jørgen Grimbühler (dommerføl)
  • Gangartsdommer Lorenz Linnet

Dommerhold forædlede

  • Formand Lene Grimbühler
  • Henrik Rolin
  • Peter Lund
  • Jørgen Grimbühler ( dommerføl)
  • Gangartsdommer Lorenz Linnet

Konsulent for begge hold: Jørgen Finderup, Videncenter Hest