Resultater 2012

Dressurchampionater 2012

Bemærk! Der er ikke OL-nr. på de nykårede hopper 2012

Arden Rideklub, Arden

 

4-årige heste

 

Ktl.

Navn

Far/

Morfar

Trav

skridt

Galop

Ride-

lighed

Kapa-

citet

Resul-

tat

Ejer/

Rytter

163

Nørballes Dagamo

ROL 9742

Union Jack/

Mozart

8,0

9,0

8,0

9,0

8,0

8,40

Ann Kirkegaard, Vodskov

Samme

161

Dragonen´s Achaia

ROL 9714

Eminenz/

Urprinz

6,5

9,0

9,0

8,0

8,5

8,20

Anette & Anton Jensen, Arden

Amanda T. Jensen

160

Lexus Kærgård

208333200802029

Lauries Crusador xx/

Ultimo af Hvarre

7,9

7,5

7,5

7,5

7,5

7,58

Jørn S. Lambertsen, Aabybro

Ruben T. Lambertsen

162

Nikoline

ROL 9721

Højvangs Strauss/

Ruben

7,0

7,5

7,5

7,0

7,0

7,20

Susanne & Hans Nielsen, Randers NV

Kathrine Kahl

21

Nadiya

208333OL0803503

Nando/

Urprinz

7,5

7,0

7,0

7,0

7,0

7,10

Pia Nielsen, Hobro

Tanja Rusovic

24*

Millers Malou

208333OL0804663

Lami Søndervang/

Urprinz

6,5

7,5

7,0

6,5

6,5

6,80*

Lotte Miller Christensen, Aulum

Signe Østergaard

 

5-årige og ældre heste

 

Ktl.

Navn

Far/

Morfar

Trav

skridt

Galop

Ride-

lighed

Kapa-

citet

Resul-

tat

Ejer/

Rytter

198

Night Control

OLH 839

Night Effekt/

Garcon xx

8,8

7,0

8,8

7,9

8,5

8,18

Støvring Hingstedepot A/S v/ Irene Braun & Niels Grøndahl, Støvring

Michelle Lyngholm

165

Stunt af Holtegaard

208333OL0706040

Stuntmann af Hvarre/

Lord-Gruson af Hvarre

7,5

8,5

7,5

8,2

7,9

7,92

Iben Christensen, Hjørring

Vendy Vedel

166

Silvester af Hvarre

208333OL0600711

Stuntmann af Hvarre/

Top of Class

8,5

6,4

8,0

7,9

8,4

7,84

Camilla Fihl Olesen, Hvide Sande

Samme

167

Halkjærs Penelope

ROL 9516

Uffe Korshøjgård/

Kimmi af Nørhalne

7,8

8,0

7,5

7,7

7,7

7,74

Thomas Rasmussen, Hjørring

Sofie Slot, Spøttrup

164*

Hestbækvejens Efur

208333OL200701725

Effekt/

Urprinz

7,3

7,2

7,2

6,9

7,4

7,20*

Tommy Hansen, Års

Line Asmussen

168*

Ramona

OLN 09006

Milan af Kloster/

Ruben

6,8

5,1

6,4

6,0

6,0

6,06*

Flemming Bonnichsen, Vinderup

Samme

* Resultat er ikke godkendt

Aagerup Sportsrideklub, Vipperød

 

4-årige heste

 

Ktl.

Navn

Far/

Morfar

Trav

skridt

Galop

Ride-

lighed

Kapa-

citet

Resul-

tat

Ejer/

Rytter

55

Black Liva Lámour

ROL 9764

Eminenz/

Lami Søndervang

8,3

8,0

8,5

8,5

8,4

8,34

Brian Madsen, Ringsted

Christina Ebbesen

170

Risbjerggaards Hitman

OLH 837

Eminenz/

Urprinz

8,5

8,0

8,0

8,0

8,2

8,14

Lene & Niels Grimbühler, Holbæk

Oline Dall

53

Baroness af Østensgaard

208333OL0805441

Baccarat xx/

Rarus

7,6

7,8

7,8

7,8

7,8

7,76

Camilla H. Christensen, Ringsted

Malene Lund

172

Zphyr af Østerdovergaard

208333OL0801603

Painters Row xx/

Claudie Damsgård

7,5

7,6

7,5

7,5

7,5

7,52

Sanne Strøyer, Sorø

Nicole Strøyer

171

Kirkebys Zobel

ROL 9766

Lámour af Støvlebæk/

Højvangs Turbo

7,8

7,8

7,3

7,0

7,6

7,50

Hanne Gall, Tureby

Samme

173

Lundehøj´s Jacqira

208333OL0806709

Jacques/

Herkules Vestergård

7,3

7,2

7,5

7,0

7,2

7,24

Maria Juhl Hansen, Skævinge

Louise J. Hansen

 

5-årige og ældre heste

 

Ktl.

Navn

Far/

Morfar

Trav

skridt

Galop

Ride-

lighed

Kapa-

citet

Resul-

tat

Ejer/

Rytter

180

Sarah Bernard B.

ROL 9550

Lauries Crusador xx/

Aleksander

8,5

7,5

8,0

8,5

8,5

8,20

Charlotte Andersen, Taastrup

Ida Dreyer Jacobsen

175

Risbjerggaards Gyron

208333OL0702744

Nando/

Lami Søndervang

8,3

7,8

8,0

7,8

8,2

8,02

Lene Snedker, Vipperød

Janni Dietz

179

Sir Lacon

208333OL0700546

Sanddallunds Coney/

Lami Søndervang

8,0

7,4

8,0

8,2

8,0

7,92

Brian Madsen, Ringsted

Christina Ebbesen

178

Fredo af Hvarre

208333OL0704929

Federico xx/

Urprinz

7,6

7,8

7,8

7,5

7,8

7,70

Liselotte Raagaard, Dragør

Neel Raagaard Zibrandtsen

181

Hesten Alstrup

208333OL0502756

Strategi Alstrup/

Jumbo

7,5

7,8

7,5

7,6

7,5

7,58

Trine Maria O. Jensen, Næstved

Samme

174*

Diva af Bækkeskov

OL 9624

Strategi Alstrup/

Møllevang´s Orkan

7,8

7,5

7,2

7,3

7,5

7,46*

Sabina Christina Köppä, Greve

Janni Larsen

177*

Lundehøj´s Unika

ROL 9630

Union Jack/

Jacques

7,9

7,0

7,3

7,2

7,4

7,36*

Pia Lykkegaard, Frederikssund

Samme

176*

Akela Bennedsgaard

ROL 9773

Sanddallunds Coney/

Claudie Damsgård

7,8

7,0

7,0

7,4

7,5

7,34*

Charlotte Hjerpsted, Munke Bjergby

Samme

*) Resultatet er ikke godkendt

Revsø Rideklub, Sommersted

 

4-årige heste

 

Ktl.

Navn

Far/

Morfar

Trav

skridt

Galop

Ride-

lighed

Kapa-

citet

Resul-

tat

Ejer/

Rytter

79

Almsgaards Oblate

208333OL0800429

Stuntmann af Hvarre/

Labri Hjortelund

8,5

7,5

7,5

8,0

8,0

7,90

Emma S. Hansen, Thisted

Samme

183

Madonna

208333OL0800139

Union Jack/

Markant

7,0

8,0

7,8

7,5

7,5

7,56

Merete Dethlefsen, Haderslev

Margit Sielemann

184

Nadal af Overby

208333OL0800363

Nando/

Markant

8,0

7,2

7,5

7,5

7,5

7,54

Britta & Peter Bonnichsen, Skærbæk

Kristiane Dahlmann

186

Quin af Østerholm

208333OL0802985

Markant/

Thor

7,4

7,4

7,5

7,5

7,5

7,46

Monica Jørgensen, Nordborg

Samme

182

Qiuckstep af Østerholm

208333OL0802986

Markant/

Åge xx

7,0

7,0

7,2

7,5

7,2

7,18

Monica Jørgensen, Nordborg

Samme

78

Chassie Moon

208333OL0800785

Underworld xx/

Urprinz

7,0

7,0

7,0

6,9

7,1

7,0

Celina Simonsen, Faaborg

Louise Dall

 

5-årige og ældre heste

 

Ktl.

Navn

Far/

Morfar

Trav

skridt

Galop

Ride-

lighed

Kapa-

citet

Resul-

tat

Ejer/

Rytter

190

Lonette af Holtegaard

ROL 9395

Stuntmann af Hvarre/

Lord Gruson af Hvarre

7,8

8,0

7,3

7,5

7,7

7,66

Pernille Mortensen, Hjørring

Samme

189*

Fürstin Royal

208333OL0706691

Graf Oldenburg/

Kimmi af Nørhalne

6,8

8,0

7,2

7,5

7,1

7,32*

Anita Skovmøller, Christiansfeld

Samme

188*

Jimbalaya af Mahmensborg

208333OL0701478

Nando/

Ladyfalk (SW)

6,5

5,5

6,5

6,5

6,5

6,30*

Børge Christensen, Gram

Mathilde Feidenhansl

69*

Gidi B.

208333OL0706056

Graf Oldenburg/

Enzo

6,8

5,5

6,5

6,5

6,0

6,26*

Torben Bastholm, Langeskov

Line L. Jørgensen

*) Resultatet er ikke godkendt

Print Email